Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów oraz urzędników, którym prezentujemy funkcjonalności programu E – Publiczny Doradca, niniejszym informuję, że we wtorek (09.09.2014) ruszyła sprzedaż dodatkowego modułu – „Zamówień do 30.000 euro”. W kwietniu br. weszła w życie nowelizacja ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku prawo zamówień publicznych („Ustawa”), w wyniku której podwyższono próg stosowania Ustawy do zamówień o wartości powyżej 30.000 euro.
Zamówienia bagatelna wcale nie takie bagatelne
Jako osoba, która zawodowo zajmuje się prawem zamówień publicznych, tworzeniem regulaminów udzielania zamówień, zauważyłem, że od tego właśnie momentu jednostki publiczne zaczęły w dużo większym stopniu zwracać uwagę na zamówienia do 30.000 euro – zwane potocznie „zamówieniami bagatelnymi”. Okazało się, że te zamówienia nie są wcale takie bagatelne, a jednostki stanęły przed faktem wydatkowania środków o znacznej wartości (bo do kwoty 126.747,00 zł netto) bez żadnych procedur.
Podwyższenie progu wzbudziło zainteresowanie
Podwyższenie progu spowodowało też, że jednostki kontrolujące (takie jak: regionalne izby obrachunkowe, urzędy skarbowe, instytucje pośredniczące) w dużo większym stopniu zaczęły interesować się właśnie tymi zamówienia podprogowymi. Prawdą jest, że do tego czasu jednostki publicznie nie specjalnie interesowały się zamówieniami podprogowymi, nie było w tym zakresie wielu opracowań czy komentarzy. Po wejściu w życie nowelizacji widzę jednak, jak urzędnicy z wielkim zainteresowaniem wsłuchują się w trakcie szkoleń, które prowadzę, w to, czym tak naprawdę są zamówienia do 30.000 euro, jakie są zasady udzielania podprogowych (bo wbrew pozorom takie zasady istnieją, jak choćby dobrze znana z prawa zamówień publicznych „zasada uczciwej konkurencji”, czy „równego traktowania wykonawców”), jakie są wreszcie zasady tworzenia regulaminów udzielania zamówień do 30.000 euro.
Nowe narzędzie w prowadzeniu zamówień do 30.000 euro
Właśnie to zainteresowanie skłoniło mnie i mojego wspólnika Bartosza Kozłowskiego do opracowania narzędzia informatycznego, które obsługiwałoby właśnie te postępowania do 30.000 euro, które umożliwiałoby udzielanie tego typu zamówień zgodnie z regulaminem, który obowiązuje w danej jednostce.
Udało się. Stworzyliśmy świetny program, który działa bardzo intuicyjnie, jest prosty w obsłudze. Wystarczy raz przetestować jego funkcjonalności, żeby urzędnik mógł prowadzić swoje postępowania już w ramach programu, z każdego miejsca na świecie.
Nie brzmi dobrze? Sam dla moich Klientów prowadzę różnego rodzaju postępowania i mogę potwierdzić, że prowadzenie ich w ramach E – Publicznego Doradcy, to czysta przyjemność. Nie muszę już tworzyć dokumentów (program je tworzy), nie muszę zastanawiać się, jaki zastosować do danego postępowania tryb (program to robi), nie muszę samodzielnie liczyć terminów (tak – program również liczy terminy). Proszę zapytać moich pracowników.
Dlatego zachęcam, do bezpłatnego przetestowania możliwości programu E – Publiczny Doradca. Wystarczy skontaktować się z Panią Martą Kabatą (opiekunem Klienta) pod numerem telefonu: 502 875 224.
Zapraszam do korzystania!
Paweł Sendrowski
radca prawny, wspólnik w kancelarii Wielkopolska Grupa Prawnicza
Brawo. Gratulacje dla autora