O portalu E-Publiczny Doradca

Prowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia może być przyjemne …

Aby udzielić zamówienia o wartości powyżej 30.000,00 euro netto jednostki publiczne zobowiązane są do stosowania ustawy prawo zamówień publicznych. Wszystkie osoby, które mają do czynienia z prowadzeniem postępowań o udzielenie zamówienia publicznego, doskonale wiedzą, jak czasochłonna jest to procedura, jak dużo czasu traci się na sporządzanie wszystkich niezbędnych dokumentów.

Jest to proces żmudny, acz niezbędny z uwagi na ustawę prawo zamówień publicznych, jak i dyrektywy unijne. Wszelkie działania wykonywane w ten sposób wymagają również ciągłego monitorowania, a każda czynność w postępowaniu musi być udokumentowana. Problemem są też niejednoznaczne przepisy prawa zamówień publicznych, a niestety w szczególności w przypadku wykorzystywania środków z UE nawet niewielkie uchybienia mogą spowodować wymierzenie jednostce korekty finansowej.

Ułatwieniem dla urzędników może okazać się program E – Publiczny Doradca, który jako jego autor mam przyjemność zaprezentować.

Jako radca prawny zamówieniami publicznymi zajmuje się już od 2006 roku. Specjalizuję się również w prawie unijnym, doradzam w sprawach związanych z wydatkowaniem środków współfinansowanych z UE. Wielokrotnie dla swoich Klientów przygotowywałem i prowadziłem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego i za każdym razem zastanawiałem się nad tym, jak można zautomatyzować te czynności, co zrobić żeby ten proces przebiegał płynniej, ale jednocześnie zastanawiałem się, czy jest jakiś sposób żebym w każdym postępowaniu miał pewność, że wykonałem w sposób prawidłowy każdą czynność wymaganą przepisami.

W końcu wraz z moim wspólnikiem z kancelarii Wielkopolska Grupa Prawnicza – Bartoszem Kozłowskim – wpadliśmy na pomysł, żeby wykorzystując całą naszą wiedzę i doświadczenie w te materii, stworzyć program, które będzie w stanie przy niewielkiej ingerencji osoby prowadzącej postępowanie generować wszystkie wymagane dokumenty, a jednocześnie który będzie podpowiadał, jakie kolejne czynności należy wykonać.

Po roku pracy z zespołem informatyków, gdzie wielokrotnie zmienialiśmy koncepcję i zaczynaliśmy wszystko od nowa, udało nam się stworzyć program E – Publiczny Doradca.

Cały czas przyświecał nam cel, że ten program to nie może być sztuka dla sztuki. To ma być program, na którym chce się pracować, który jest prosty w obsłudze (niczym I Phone), który jest przejrzysty i przyjazny użytkownikowi.

W mojej ocenie efekt jest taki, jak zakładaliśmy na początku tej drogi.

E – Publiczny Doradca to program, który automatycznie nadzoruje całe postępowanie – od jego przygotowania, do wyboru oferty. Ale to też program który pilnuje, aby nie wkradły się żadne błędy.

Program pozwala na generowanie potrzebnych dokumentów, a także wyznaczanie zgodnych z przepisami terminów. System ten funkcjonuje online i dzięki temu z każdego miejsca na świecie możemy zobaczyć, jaki jest stan zaawansowania prac w postępowaniu, przejrzeć dokumenty i zebrane informacje.

Czy potraficie Państwo sobie wyobrazić, że pracując z programem E – Publiczny Doradca w ogóle nie musicie Państwo wypełniać protokołu z postępowania?! Tak to właśnie działa. Po przeprowadzeniu postępowania i wyborze oferty (zawiadomienie o wyborze oferty też tworzy się automatycznie) po prostu klikamy „generuj” i otrzymujemy kompletny protokół. Wszystkie dokumenty w postępowaniu powstają automatycznie, a my tylko je generujemy.

E – Publiczny Doradca zawiera również mechanizmy ułatwiające zamieszczanie ogłoszeń na stronach Urzędu Zamówień Publicznych czy też w Dzienniku Urzędowym UE, liczy punkty w złożonych ofertach, dobiera właściwe przepisy do postępowań (w zależności od rodzaju postępowania, jego wartości).

Dzięki E – Publicznemu Doradcy przygotowanie i przeprowadzenie postępowania dla moich Klientów zajmuje mi połowę czasu, który do tej pory na to poświęcałem.

Naprawdę zachęcam do wypróbowania (kliknij).

Paweł Sendrowski
radca prawny, wspólnik w kancelarii Wielkopolska Grupa Prawnicza

 

Zobacz jak działa E – Publiczny Doradca: